Szkoły artystyczne CZ, HU, LT, PL, SK

I Prywatne Liceum Plastyczne                                                                             Płock, dnia 16 września 2013 roku

Dyrektorzy Szkół Artystycznych

Republiki Czeskiej

Republiki Litewskiej

Republiki Słowackiej

Węgier

Rzeczypospolitej Polskiej

W imieniu organizatorów II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach” serdecznie zapraszam do udziału w nim wszystkich zainteresowanych rysunkiem i malarstwem uczniów. Celem konkursu jest prezentacja i promocja utalentowanej plastycznie młodzieży szkół artystycznych Europy Środkowej.

Patronat honorowy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”:

• JE Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Bogdan Zdrojewski
  • JE Ambasador Republiki Czeskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Jan Sechter
  • JE Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Loreta Zakarevičienė
  • JE Ambasador Republiki Słowackiej w Rzeczypospolitej Vasil Grivna
  • JE Ambasador Węgier w Rzeczypospolitej Polskiej Iván Gyurcsík

Organizatorem głównym jest I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Współpraca: Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Grafiki i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Ambasady Republiki Czeskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Słowackiej i Węgier w Rzeczypospolitej Polskiej.

Inspiracją czterech poprzednich edycji konkursu realizowanego w skali ogólnopolskiej (2008-2011), a także pierwszej (2012) i obecnej edycji międzynarodowej jest słynna kompozycja „Pamiętajcie o Ogrodach” wybitnego polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988).

W załączeniu przesyłam:

• Regulamin II Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”.
  • Kartę zgłoszenia udziału w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o Ogrodach”.
  • Katalog I Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”.
  • Kalendarz I Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”.

Z poważaniem,

/ – /