I Prywatne Gimnazjum w Płocku

Adres: 09-402 Płocku ul. Sienkiewicza 26

Dyrektor: mgr  Małgorzata Mroczkowska

www.szkolylogos.edu.pl

I Prywatne Gimnazjum powstało w 2000 roku i od początku swego istnienia posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Mieści się w Płocku przy ulicy Sienkiewicza 26 wraz z I Prywatnym Liceum Plastycznym i I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Marceliny Rościszewskiej.

W roku szkolnym 2016/2017 planujemy otworzyć dwie klasy pierwsze:

Klasa I A - ogólnokształcąca z językiem angielskim i językiem niemieckim oraz zajęciami komputerowymi

Klasa I B - artystyczna z rozszerzoną plastyką: rysunek, malarstwo, projektowanie.

Uczniowie zajęcia artystyczne będą realizować w specjalistycznych pracowniach rysunku, malarstwa i projektowania. W klasach II i III realizujemy grafikę komputerową.

Mała liczebność klas (12-14 osobowe) wpływa na osiąganie przez gimnazjalistów sukcesów edukacyjnych. Wysoki poziom nauczania uzyskuje nasza szkoła dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i wysokim kwalifikacjom nauczycieli. Większość pedagogów jest egzaminatorami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie, co w znaczący sposób wpływa na przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego.

W naszej pracy uwzględniamy indywidualne potrzeby uczniów, respektujemy opinie z poradni psychologiczno-pedagogicznej.

W I Prywatnym Gimnazjum od 2000 roku uczymy dwóch języków obcych: języka angielskiego i języka niemieckiego na poziomie: początkowym i kontynuacyjnym.

Zajęcia informatyki odbywają się w najnowocześniejszej w Płocku pracowni komputerowej współfinansowanej z Unią Europejską w ramach programu „Pracownie komputerowe dla szkół”.

Szczególnie ważna dla naszych uczniów jest miła i serdeczna atmosfera, jaka panuje w szkole.

Twórczą atmosferę zapewnia środowisko artystyczne zaprzyjaźnionego I Prywatnego Liceum Plastycznego, które znajduje się w tym samym budynku. Liczne wystawy, wernisaże, konkursy plastyczne uatrakcyjniają pobyt w szkole, a także uwrażliwiają na sztukę wszystkich gimnazjalistów.

W ofercie dla gimnazjalistów są również liczne koła zainteresowań takie jak artystyczne – rysunek, malarstwo, projektowanie oraz informatyczne lub teatralne, w zależności od zainteresowań naszych uczniów.

Pragniemy, aby nasi uczniowie byli solidnie wykształceni, przedsiębiorczy, artystycznie wrażliwi, potrafili przezwyciężać trudności i cieszyć się sukcesami.

Proponujemy:

• bezpieczną i przyjazną szkołę
  • małe liczebnie klasy (12-14 osobowe)
  • naukę dwóch języków obcych na dwóch poziomach
  • zajęcia artystyczne w specjalistycznych pracowniach rysunku, malarstwa, rzeźby
  • wycieczki edukacyjne i biwaki integracyjne
  • warsztaty artystyczne oraz plenery malarskie i rysunkowe
  • kontakty z uczniami krajów Europy Środkowej dzięki wieloletniej współpracy z Ambasadami Czech, Słowacji, Węgier, Litwy oraz RP przy UE w Brukseli
  • rodzinną atmosferę przyjazną uczniowi
  • bliską współpracę z rodzicami i opiekunami
  • wsparcie w codziennej nauce i opiekę ze strony starszych kolegów i koleżanek - artystów z I Prywatnego Liceum Plastycznego
  • jednozmianowy system zajęć