Regionalny Konkurs Plastyczny „Mój krajobraz" - regulamin PDF Drukuj Email

Mój krajobraz

Dzieci często wyrażają myśli w formie rysunków, wykorzystując swoją kreatywność, oryginalność i radość z odkrywania otaczającego je świata.

Chcielibyśmy wobec tego dać wszystkim naszym uczniom możliwość wyrażenia siebie i swoich uczuć. Temat jest im bardzo bliski a mianowicie – przedstawienie w formie plastycznej ich świata wewnętrznego, ich „wewnętrznego krajobrazu”, świata marzeń i wyobrażeń, ale również rzeczywistości otaczającej ich każdego dnia.

ORGANIZATOR

I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku

CELE KONKURSU

• Umożliwienie dzieciom i młodzieży zaprezentowanie umiejętności plastycznych, wyrażenie wrażliwości artystycznej oraz aktywności twórczej.
  • Stworzenie możliwości prezentacji swoich prac oraz konfrontacji dokonań młodych twórców.

WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Konkurs będzie przebiegał w dwóch grupach wiekowych:
  • kategoria I – dzieci szkół podstawowych – klasy V i VI
  • kategoria II – młodzież gimnazjalna – klasy I, II, III
  1. Prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną, np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, olejne, akwarele, wycinanka, itp. (z wyłączeniem technik komputerowych);
  2. Maksymalny format pracy to 50 x 70 cm; (minimum A4)
  3. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedną pracę;
  4. Na odwrocie każdej pracy należy umieścić kopertę z danymi osobowymi uczestnika ( imię i nazwisko, wiek autora, adres z kodem i telefonem placówki rekomendującej pracę, imię i nazwisko nauczyciela – instruktora, pod kierunkiem, którego została wykonana praca). Koperta musi być zaklejona;
  5. Nadesłane prace będą oceniane przez jury konkursowe powołane przez organizatora, składające się z wybitnych artystów płockich.

WYSTAWA PRAC , ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU, WRĘCZENIE NAGRÓD

1. Prace konkursowe prosimy nadsyłać do dnia 26 marca 2012 roku.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 28 marca 2012 roku.
  3. Uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 2 kwietnia 2012 r. o godz. 12-tej w siedzibie I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku połączone z wystawą wyróżnionych prac.

JAK DOSTARCZAĆ

Prace można dostarczyć osobiście lub wysłać na adres:

I Prywatne Liceum Plastyczne
ul. Sienkiewicza 26
09-402 Płock
z dopiskiem – Regionalny Konkurs Plastyczny „ Mój krajobraz”

UWAGA! Prace nagrodzone przechodzą na własność organizatora

Wszelkich informacji na temat konkursu udziela sekretariat I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku.

Tel/fax: 24 3640720

www.szkolylogos.edu.pl