Sea, Sand & Sun. Bajkowy plener Wisełka-Dziwnów 2011 PDF Drukuj Email

Małgorzata Mroczkowska

W dniach od 7 do 12 czerwca uczniowie klas I-III I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku uczestniczyli w plenerze malarskim w Wisełce. Trzydziestu dwóch młodych twórców realizowało artystyczne pasje i zainteresowania pod czujnym i troskliwym okiem swoich nauczycieli – artystów plastyków prof. prof. Anny Macionek-Stańko, Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej i Macieja Jeziórskiego.

Prace malarskie wykonywane były m.in. na słynnych piaszczystych plażach bałtyckiego kurortu Dziwnów.  Wszystkie obrazy malowano na blejtramach, głównie techniką akrylową i olejną. Niektórzy uczniowie rysowali na papierze lub tekturze stosując technikę pasteli lub akwareli.

Wspaniała słoneczna pogoda umożliwiła dostrzeżenie gry świateł na falach Bałtyku, a zmagania z rześką morską bryzą wpłynęły na uchwycenie powietrznej przestrzeni. Cząsteczki jodu i morskiej soli korzystnie mieszały się z aromatami nadmorskich borów sosnowych. Świetne krajobrazy polskiego Wybrzeża stały się naturalnym natchnieniem młodych artystów.

Blisko 70 dzieł będzie można oglądać we wrześniu w sali wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego przy ulicy Sienkiewicza 26 w Płocku.