VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


Krzysztof Orankiewicz – wyróżnienie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na plenerze w Kazimierzu Biskupim PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

 

Krzysztof Orankiewicz – wyróżnienie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na plenerze w Kazimierzu Biskupim

 

Krzysztof Orankiewicz otrzymał wyróżnienie XIX Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarskiego im. Krystyny Drążkiewicz dla Najzdolniejszych Uczniów Klas Najstarszych Liceów Plastycznych.

 

Prestiżowy konkurs jest zwieńczeniem rokrocznie urządzanego w Kazimierzu Biskupim dwutygodniowego pleneru rysunkowo-malarskiego. Uczestniczą w nim najbardziej uzdolnieni uczniowie, wyłonieni spośród 54 liceów plastycznych, jakie funkcjonują w Polsce. Organizatorem jest Centrum Edukacji Artystycznej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole, wspierany przez Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Świętej Rodziny, które od lat udziela uczestnikom gościny w pobernardyńskim zespole klasztornym.

 

Cenne wyróżnienie otrzymał uczeń I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Krzysztof Orankiewicz. Ten młody artysta zanotował już na swym koncie wiele sukcesów, wśród których największym było zdobycie Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach”, organizowanego przez płocki Plastyk pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Jury tegorocznego konkursu przewodniczył prof. Stanisław Wieczorek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, członkowie to Wojciech Myjak z Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz profesorowie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Józef Drążkiewicz, Bogdan Wojtasiak i Ireneusz Domagała, który podkreślił, iż spotkania malarsko-rysunkowe w plenerze w Kazimierzu Biskupim są dla młodzieży okazją wymiany doświadczeń [...] progiem przed wejściem w dorosłe życie zawodowe, gdzie siła konkurencji niekiedy zniewala, ale prawdziwa siła przekazu artystycznego zawsze będzie zwycięska.

 

Krzysztof Orankiewicz zdołał już wykazać, że jest w stanie sprostać najsilniejszej w kraju konkurencji i wygrywać szlachetną artystyczną rywalizację z najlepszymi. To mistrz obserwacji natury, świetny kolorysta i doskonały organizator przestrzeni malarskiej. Jak sam powiedział: zostałem zauroczony przepięknymi wiejskimi pejzażami, ciekawą architekturą i co najważniejsze bogactwem kolorów. Miejsce to z pewnością zainspiruje każdego artystę. Krzysztof jest uczniem klasy czwartej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, gdzie będzie w 2012 roku bronił dyplom, a potem zdawał maturę. Jego wychowawcą jest artysta-plastyk prof. Anna Macionek-Stańko.

 

Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011 Kazimierz Biskupi 2011