VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Ewa Szczepańska

Zwiedzamy TVP S.A. i Centrum Nauki Kopernik

TVP Centrum Kopernik

 I wreszcie nadszedł wtorek 3 marca, dzień naszej wycieczki. Punktualnie o godzinie 8.00 rano, przed płockim teatrem, rozpoczęła się nasza przygoda. Wyruszyliśmy w drogę z Panią przewodnik i przesympatycznym Panem kierowcą. Uczestnikami byli uczniowie I Prywatnego Gimnazjum i I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marceliny Rościszewskiej, a opiekę sprawowali prof. prof. Agnieszka Gazda, Ewa Szczepańska i Krzysztof Dębowski.

 

Ahoj przygodo! – wykrzyknęła młodzież z naszego gimnazjum i liceum i autokar ruszył trasą nr 60 do Warszawy. W drodze do stolicy integrowaliśmy się nucąc starsze i nowsze przeboje. Czas umilały nam również wspólne rozmowy i opowieści Pani przewodnik.

 

Naszym oczom ukazał się dostojny budynek – gmach Telewizji Polskiej S.A., obiekt o XXI-wiecznej bryle autorstwa wybitnego architekta Czesława Bieleckiego.

 http://www.ronet.pl/index.php?mod=realizacje&realizacja_id=421


Dla niektórych z nas była to pierwsza i niezapomniana wizyta w telewizji! Mogliśmy zasiąść w tych samych fotelach, co sławni komentatorzy sportowi lub inne wielkie postaci show- biznesu. Pan przewodnik pokazał nam „telewizyjną kuchnię”, montażownie i reżyserki – miejsca, w które nigdy nie docierają kamery i reflektory.

http://www.tvp.pl


Kolejnym punktem naszej wędrówki było Centrum Nauki Kopernik, powołane przez Prezydenta Warszawy prof. dr. hab. Lecha Kaczyńskiego w 2004 roku. Fantastyczne miejsce, w którym bez względu na wiek można łączyć przyjemne z pożytecznym – wiedzę z zabawą. Zwieńczeniem naszej wycieczki po centrum był pokaz filmu w otwartym właśnie planetarium – „Niebo Kopernika”.

 http://www.kopernik.org.pl


Jesteśmy pewni, iż podróż do Warszawy i miejsca, które tam zwiedziliśmy, utkwi nam na całe lata w pamięci! A ta nasza młodzież!... Jak dobrze wychowana! Cóż za dyscyplina i nieustające zainteresowanie!

 

TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik TVP Centrum Kopernik