Uroczystość wręczenia nagród i wystawa prac laureatów II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Krajobraz” – sprawozdanie i zdjęcia

Mój krajobraz II

W sali wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku odbyła się uroczystość wręczenia nagród II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Krajobraz”, przebiegającego pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Otwarta została wystawa pokonkursowa prac laureatów i uczestników.

Na II Regionalny Konkurs Plastyczny „Mój Krajobraz” wpłynęły dziewięćdziesiąt dwie prace z siedemnastu szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieła oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe i gimnazja). W wyniku prac Jury II Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój krajobraz” przyznane zostały nagrody i wyróżnienia w postaci dyplomów oraz nagród rzeczowych ufundowanych przez Zarząd LOGOS Sp. z o. o.organ prowadzący organizatora konkursu – I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku.

Laureatami w kategorii Szkoły Podstawowe zostali: I miejsce – Julia Szymborska, Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku (nauczyciel Agnieszka Kralka), II miejsce – Zuzanna Kozłowska, Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku (nauczyciel Katarzyna Czwartek), III miejsce – Aleksandra Koncewicz, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku (nauczyciel Monika Ocicka). Wyróżnieni zostali: Klaudia Mamcarz, Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku (nauczyciel Katarzyna Czwartek) i Katarzyna Lewandowska, Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku (nauczyciel Katarzyna Czwartek).

Laureatami w kategorii Gimnazja zostali: I miejsce – Izabela Bembenista, Gimnazjum Nr 6 im. prof. Władysława Szafera w Płocku (nauczyciel Sylwia Fronczak), II miejsce – Kamil Jakóbiak, I Prywatne Gimnazjum w Płocku (nauczyciel Anna Macionek-Stańko), III miejsce – Kamila Liśkiewicz, Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku (nauczyciel Grażyna Stobiecka). Wyróżnieni zostali: Karolina Siczek, Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym (nauczyciel Wioletta Gorulska), Paulina Rek, Gimnazjum w Dobrzykowie (nauczyciel Elżbieta Ozimkiewicz).

Jury zdecydowało, że z uwagi na wysoki poziom nadesłanych prac dyplomami zostaną uhonorowane wszystkie szkoły biorące udział w konkursie oraz wszyscy nauczyciele uczący plastyki. Warto podkreślić, że w II edycji konkursu aż trzy nagrody uzyskali uczniowie Katarzyny Czwartek ze Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku. Należy też dodać, iż po raz drugi sukces odnieśli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku.

Na wystawie pokonkursowej zaprezentowane zostały prace z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku, Szkoła Podstawowa Nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, Szkoła Podstawowa Nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego w Płocku, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym.

Ponadto wystawione zostały prace z następujących gimnazjów: Publiczne Gimnazjum im. Polskiej Organizacji Zbrojnej w Bodzanowie, Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym, Gimnazjum w Dobrzykowie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gąbinie, I Prywatne Gimnazjum w Płocku, Gimnazjum Nr 1 im. Książąt Mazowieckich w Płocku, Gimnazjum Nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku, Gimnazjum Nr 5 w Płocku, Gimnazjum Nr 6 im. prof. Władysława Szafera w Płocku, Gimnazjum Nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku, Publiczne Gimnazjum w Sannikach, Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Szczawinie Kościelnym.

Wystawa pokonkursowa oraz wręczenie nagród odbyło się dnia 2 kwietnia 2012 roku w Sali Wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego przy ulicy Sienkiewicza 26 w Płocku. Wydarzenie przygotowane zostało przez mgr Małgorzatę Mroczkowską – Dyrektora Szkoły, Radę Artystyczną I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i mgr art. plast. Magdalenę Sikorską-Tokarską – Przewodniczącą Jury.