VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Podziękowania Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla Dyrektora I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku

Na ręce Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik wystosował list z wyrazami uznania za organizację „ogromnego przedsięwzięcia artystycznego” oraz podziękowaniem za zaangażowanie w realizację „tak ciekawej i cennej inicjatywy”, jaką jest III edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach”.

„Piękno rzeczy śmiertelnych mija, lecz nie piękno sztuki”. Mottem Leonarda da Vinci opatrzył swój list Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik. List ten odczytany został podczas uroczystości wręczenia nagród i wernisażu wystawy III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach”, jaka odbyła się w Płockiej Galerii Sztuki. Czytamy w nim:


Pani

Małgorzata Mroczkowska

Dyrektor

I Prywatnego Liceum Plastycznego

w Płocku

Szanowna Pani Dyrektor,

Z uznaniem odnoszę się do organizacji ogromnego przedsięwzięcia artystycznego, jakim jest III edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie ogrodach”. Jest ono ważne, bowiem inspiruje młodych twórców do doskonalenia umiejętności malarskich i rysunkowych, umożliwia twórczą prezentacje dokonań w zakresie sztuk plastycznych oraz konfrontację prac młodzieży szkół artystycznych Europy Środkowej.

Dziękuję za zaangażowanie w realizację tak ciekawej i cennej inicjatywy. Wierzę, iż przyniesie ona młodym artystom wiele radości i zachęci ich do wytężonej pracy nad rozwijaniem własnej kreatywności, wrażliwości artystycznej i talentów plastycznych.

Życzę kolejnych lat twórczej pracy, osiągania dalszych sukcesów, realizacji wszystkich planów, które pomogą młodemu pokoleniu odnaleźć swoje miejsce w życiu.

Z poważaniem,

Mazowiecki Kurator Oświaty

/-/

Karol Semik

Warszawa, 28 listopada 2014 r.


Kurator