Naszych uczniów wspiera Filharmonia Narodowa w Warszawie i Fundacja BGŻ

I Prywatne Liceum Plastyczne od lat cieszy się wsparciem BGŻ, który funduje nagrody w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o ogrodach”. Dzięki staraniom Dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej do grona sponsorów dołączyła Filharmonia Narodowa w Warszawie. Nasi młodzi artyści zostali zaproszeni na ekskluzywny koncert, w którym wystąpili pianiści przygotowujący się do udziału w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

Do kancelarii I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku napłynął list podpisany przez Prezesa Zarządu Fundacji BGŻ Małgorzatę Zdzienicką-Grabarz oraz Dyrektora Filharmonii Narodowej Wojciecha Nowaka.

Filharmonia Narodowa

Sz. P. Dyrektor

Małgorzata Mroczkowska

I Prywatne Liceum Plastyczne LOGOS

w Płocku

Szanowna Pani Dyrektor,

Jest nam niezmiernie miło przekazać uczniom Państwa Szkoły pulę biletów na koncert, który odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie w ramach nowatorskiego projektu „Po prostu...  Filharmonia!” Nowa formuła koncertowa adresowana jest przede wszystkim do młodzieży i młodych dorosłych, a specjalnie dobrany repertuar na pewno zainteresuje szeroką publiczność. Szczególna atrakcją są występujący muzycy, zarówno artyści o ustalonej renomie, jak też największe młode talenty z całej Europy u progu światowej kariery. O walory edukacyjne dbają najznakomitsi polscy dziennikarze muzyczni, redaktorzy II Programu Polskiego Radia.

Bank BGŻ od blisko 10 lat wspiera Filharmonię Narodową, szczególnie angażując się w programy edukacyjne dla młodzieży. Jesteśmy przekonani, że bezpłatne przekazanie biletów na koncerty w Filharmonii Narodowej wesprze Państwa Szkołę w realizacji misji wszechstronnego kształcenia i rozwoju muzycznego młodzieży.

Mamy nadzieję, że dla wielu Państwa uczniów koncert w doskonałych warunkach, jakie stwarzają sale koncertowe Filharmonii, stanie się początkiem pięknej przygody z muzyką i inspiracją do rozwijania zainteresowań muzycznych.

Z poważaniem,

/ – /                                                                                                     / – /

Wojciech Nowak                                                                       Małgorzata Zdzienicka-Grabarz

Dyrektor Filharmonii Narodowej                                                         Prezes Zarządu Fundacji BGŻ

Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego Małgorzata Mroczkowska wyraziła zadowolenie z otrzymanego listu, do którego dołączone zostały bezpłatne bilety na koncert w dniu 15 maja 2015 roku w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Dzięki temu nasi młodzi plastycy otrzymali możliwość konfrontacji swych talentów z młodymi pianistami z Polski, którzy zakwalifikowali się do XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Radość tym większa, iż od niemal roku nie ma już biletów na ten najstarszy na świecie (1927), najbardziej prestiżowy, odbywający się co 5 lat w Warszawie konkurs pianistyczny. XVII edycja odbędzie się w dniach 2-23 października 2015 roku. Bilety wykupiono w pierwszych minutach sprzedaży, zarówno na koncert inauguracyjny, przesłuchania I, II i III etapu, jak również finał oraz – oczywiście – na I, II i III koncert laureatów.

Program koncertu „Polacy w XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim 2015_Chopin odsłona trzecia” w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej w Warszawie w dniu 15 maja 2015 roku

• Piotr Pawlak_lat 17_ fortepian_Ballada g-moll op. 23_Nokturn E-dur op. 62 nr 2_Barkarola Fis-dur op. 60
  • Łukasz Krupiński_lat 23_fortepian_ Etiuda cis-moll op. 25 nr 7_Mazurek fis-moll op. 59 nr 3_Walc Es-dur op. 18_Polonez-Fantazja As-dur op. 61
  • Łukasz Mikołajczyk_lat 22_ fortepian_Scherzo E-dur op. 54_Walc As-dur op. 34 nr 1_Polonez As-dur op. 53