I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku                                                                                                   Płock, dnia 11 września 2015 roku

Dyrektorzy Szkół Artystycznych

Republiki Czeskiej

Republiki Litewskiej

Republiki Słowackiej

Ukrainy

Węgier

Rzeczypospolitej Polskiej

W imieniu organizatorów IV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach” serdecznie zapraszam do udziału w nim wszystkich zainteresowanych rysunkiem i malarstwem uczniów. Celem konkursu jest prezentacja i promocja utalentowanej plastycznie młodzieży szkół artystycznych Europy Środkowej.

Patronat honorowy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”:

• JE Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej Małgorzata Omilanowska
  • JE Ambasador Republiki Czeskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Jakub Karfík
  • JE Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej Šarūnas Adomavičius
  • JE Ambasador Republiki Słowackiej w Rzeczypospolitej Dušan Krištofík
  • JE Ambasador Węgier w Rzeczypospolitej Polskiej Iván Gyurcsík

Organizatorem głównym jest I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku. Współpraca: Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii I Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Wydział Grafiki i Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Ambasady Republiki Czeskiej, Republiki Litewskiej, Republiki Słowackiej i Węgier w Rzeczypospolitej Polskiej.

Inspiracją czterech poprzednich edycji konkursu realizowanego w skali ogólnopolskiej (2008-2011), a także trzech edycji międzynarodowych (2012-2014) i obecnej czwartej edycji międzynarodowej jest słynna kompozycja „Pamiętajcie o ogrodach” wybitnego polskiego poety, dramaturga, satyryka i piosenkarza Jonasza Kofty (1942-1988).

W załączeniu przesyłam:

• Regulamin IV Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o Ogrodach”.
  • Kartę zgłoszenia udziału w IV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pamiętajcie o Ogrodach”.
  • Folder III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach”.

Z poważaniem,

Małgorzata Mroczkowska

Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku

—————————————————————————————————————