Dawid Andrzej Ławicki i Kamil Garlicki – prace wybrane w Gąsewie

Gąsewo Uczniowie klasy maturalnej Dawid Andrzej i Kamil zaprezentowali swe prace w sali wystawowej w Gąsewie. Niewielki ośrodek przyciągnął grono okolicznych mieszkańców. Przybyli także dyrektorzy i nauczyciele I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku oraz Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie i Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów. Materiał zamieszczony na szkolnym Facebooku dotarł do ponad 1100 osób.

Prace rysunkowe i malarskie oraz grafiki Dawida Andrzeja Ławickiego i Kamila Garlickiego z klasy czwartej zaprezentowało Wiejskie Centrum Tradycji i Kultury w Gąsewie. Wernisaż zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Bodzanowie zgromadził zainteresowanych dobrą sztuką mieszkańców gminy i sąsiednich okolic.

Wśród zaproszonych gości byli też obecni m.in. Waldemar Kuliński – Sekretarz Województwa – Dyrektor Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Paweł Różański – Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów oraz Małgorzata Mroczkowska – Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, art. plast. prof. Magdalena Sikorska-Tokarska – wychowawczyni młodych twórców, art. plast. prof. Anna Macionek-Stańko, historyk sztuki prof. Marek Mroczkowski. Artystyczną ucztę wzbogaciły domowe wypieki (znakomite!) Jadwigi Durczyk (babci Dawida Andrzeja).

Gąsewo Gąsewo

Gąsewo