Harmonogram IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "PAMIĘTAJCIE O OGRODACH"
w 2011 roku

1. Kwiecień
    • Wyjazdy służbowe członków Rady Artystycznej I Prywatnego Liceum Plastycznego do Katedry Sztuki Krajobrazu Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Sztuk Pięknych,  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
    • Przyjazdy do Płocka Przewodniczącego Komisji Konkursowej prof. dr. hab. Jana Rylke oraz pozostałych członków Komisji z SGGW i ASP.
  2. Maj
    • Ustalenie ostatecznego kształtu regulaminów Konkursu i Komisji Konkursowej, wybór projektanta plakatów, folderów, zaproszeń, albumu pokonkursowego i innych wydawnictw.
  3. Czerwiec
    • Druk małych form graficznych, wysyłanie plakatów, regulaminów do ogólnokształcących szkół sztuk pięknych i liceów plastycznych w Polsce.
  4. Lipiec
    • Przygotowanie dokumentacji do prac Komisji Konkursowej
    • Ustalenie sposobu oceny i wyboru prac przez członków Komisji Konkursowej.
  5. Wrzesień
    • Wysyłanie informatorów propagujących Konkurs do szkół, patronów honorowych i medialnych, sponsorów.
  6. Listopad
    • Przyjmowanie prac konkursowych do dnia 18 listopada 2011 r.
    • Obrady Komisji Konkursowej 24 listopada 2011 r.
  7. Grudzień
    • Wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród - 9 grudnia 2011 r.
    • Publikacje medialne materiałów pokonkursowych.
    • Rozliczenie finansowe
  8. Styczeń 2012 r.
    • Pokaz wystawy w Ratuszu Miasta Płocka i Bibliotece Głównej im. Władysława Grabskiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.