VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wystawa Płockiego Środowiska Artystycznego „Natura rzeczy” w Płockiej Galerii Sztuki

Natura rzeczy W Płockiej Galerii Sztuki otwarta została wystawa płockiego środowiska artystycznego, zatytułowana „Natura rzeczy”. W dorocznym wernisażu udział wzięli uznani twórcy, w większości związani z I Prywatnym Liceum Plastycznym i I Prywatnym Gimnazjum plastycznym w Płocku, w tym również absolwenci słynnego płockiego Plastyka i akademii sztuk pięknych w Krakowie i Warszawie. Zaprezentowano prace w oleju, akrylu, pastelu, a także dzieła wykonane graficznie oraz kolaże i batiki.


Wśród piętnastu artystów Iwona Korgul-Wyszatycka, Włodzimierz Kwiatkowski, Anna Macionek-Stańko, Wiesław Nadrowski, Zofia Samusik-Zaremba, Magdalena Sikorska-Tokarska, Maria Weigl-Wojnarowska to byli, emerytowani lub obecni profesorowie I Prywatnego Liceum Plastycznego i I Prywatnego Gimnazjum plastycznego, którzy postanowili wystawić swoje prace.


Do grona wybitnych twórców dołączyły też absolwentki płockiego Plastyka. To Katarzyna Bąkowska-Roszkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Michalina Czurakowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Warto zauważyć, iż obie młode artystki świetnie godzą ze sobą działania na polu plastycznym z pracą naukową, są właśnie w trakcie pisania doktoratów.


Dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Alicja Wasilewska – notabene również przez lata związana z płockim Plastykiem jako historyk sztuki – powiedziała: Tego rodzaju ekspozycje zbiorowe środowiska plastycznego to zawsze ważne i wyjątkowe prezentacje w programie artystycznym Płockiej Galerii Sztuki. Wystawa jest okazją do spotkania z naszymi artystami i ich twórczością, ale także asumptem do bliższego zgłębienia metaforycznego problemu ludzkiej natury w jej wielu odcieniach oraz natury i natury rzeczy w sztuce.


Trudno się z tym nie zgodzić. Dodać też należy, że wystawa płockiego środowiska artystycznego „Natura rzeczy” znalazła się wśród propozycji Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza – wydarzenie roku 2015” w kategorii „Kultura”. Jest to wyróżnienie i dla artystów, i dla galerii, od lat prowadzącej inspirującą działalność wystawienniczą. Szczególne uznanie wyrazili jeszcze podczas wernisażu uczniowie I Prywatnego Liceum Plastycznego, którzy licznie przybyli do Płockiej Galerii Sztuki – klasy druga i czwarta niemal w komplecie i z bukietami kwiatów dla swych pedagogów-artystów.


Środowisko artystyczne, pedagogiczne i uczniowskie I Prywatnego Liceum Plastycznego i I Prywatnego Gimnazjum plastycznego w Płocku postanawia wesprzeć tę kandydaturę. Do dnia 23 marca 2015 roku można wysyłać pod numer 73601 wiadomości SMS o treści KUL.6 albo wyciąć i wypełnić kupon, który znaleźć można co tydzień na stronach Tygodnika Płockiego.http://www.plockagaleria.com/pl


http://www.plockagaleria.com/pl/aktualnosci/details/article,712,1,1.html


http://www.plockagaleria.com/pl/aktualnosci/details/article,716,1,1.html


http://www.tp.com.pl/plebiscyt/na-co-glosowac-w-gospodarce-nauce-spoleczenstwie.html


Zdjęcia: marekmroczkowskileicad-lux6


Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy Natura rzeczy