Oliwia Bugaj i Weronika Goździk – spotkały Zorzę Polarną

Oliwia Bugaj i Weronika Goździk – spotkały Zorzę Polarną Sukces naszych najmłodszych artystów z I Prywatnego Gimnazjum plastycznego w Płocku. Prace malarskie Oliwii Bugaj i Weroniki Goździk z klasy pierwszej znalazły się na wystawie w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, a ponadto Oliwia otrzymała dyplom wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną”.

W konkursie zorganizowanym przez Polską Fundację Sportu i Kultury oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki pod patronatem honorowym Ambasady Królestwa Szwecji, Ambasady Królestwa Norwegii, Ambasady Republiki Finlandii i Prezydenta Miasta Płocka uczestniczyło 2200 prac z całego kraju. Wyróżnione prace zaprezentowała Galeria Sztuki Dzieci i Młodzieży w Centrum Handlowym Atrium Mosty. Młode artystki są uczennicami klasy pierwszej I Prywatnego Gimnazjum plastycznego w Płocku, wychowawcą jest artysta plastyk prof. Anna Macionek-Stańko.

Warto przy tej okazji podkreślić, iż w Jury Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Niebo w Kolorze – Spotkanie z Zorzą Polarną” zasiadała Katarzyna Bąkowska-Roszkowska – absolwentka I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku i Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Katarzyna przygotowuje obecnie doktorat na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP, na co dzień prowadzi Galerię Sztuki Oficyna w Płocku przy ulicy Tumskiej 16     http://galeriaoficyna.pl.