VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Mateusz Zyznowski – laureatem II Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni”


Mateusz Zyznowski – laureatem II Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni” Mateusz Zyznowski z klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku został laureatem II Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni”, dedykowanego Zdzisławowi Beksińskiemu. Praca zatytułowana „Pociąg widmo” zdobyła II nagrodę w kategorii malarstwa oraz nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku.Konkurs skierowany był do uczniów liceów plastycznych i ogólnokształcących szkół sztuk pięknych. Jury powołanemu przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przewodniczył Jego Magnificencja prof. Stanisław Tabisz – Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a organizacją zajęło się Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie, gdzie też dnia 18 marca 2016 roku odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i wernisaż pokonkursowej.


Opiekunem Mateusza jest artysta plastyk prof. Anna Macionek-Stańko. Należy dodać, że to druga z rzędu nagroda dla ucznia I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku – w I Ogólnopolskim Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni” (2014) wyróżnienie w kategorii malarstwa zdobył Damian Niewęgłowski, którego opiekunem jest artysta plastyk prof. Magdalena Sikorska-Tokarska.


http://www.lpkrosno.pl/images/2016/protokol.pdf


http://www.szkolylogos.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=343:damian-niewgowski-z-klasy-iii-laureat-ogolnopolskiego-biennale-ku-czci-zdzisawa-beksiskiego&catid=9:wydarzenia&Itemid=32Mateusz Zyznowski – laureatem II Ogólnopolskiego Biennale „W stronę fantazji i wyobraźni”