VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku

Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Przepis prosty niesłychanie: wziąć piętnaście półtorametrowych jaj ze styroduru i młodych artystów z I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego i I Prywatnego Liceum Plastycznego. Do tego pędzle, kilka litrów kolorowych farb, a wszystko zgromadzić w ORLEN Arenie.  Sześć godzin pracy i gotowe!


„Zrób zdjęcie z Jajkiem Wielkanocnym” to przedświąteczna inicjatywa Urzędu Miasta Płocka i Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Przedstawiciele zwrócili się z prośbą do Dyrektora Szkół LOGOS w Płocku, by młodzi twórcy zaprojektowali i wykonali wielkanocne pisanki, które następnie ku uciesze płocczan będą wystawione na Starym Rynku.


Uczniowie I Prywatnego Liceum Plastycznego i I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego z wielką ochotą zrealizowali zadanie, a miejscem twórczej i bajkowej ekspresji stała się ORLEN Arena. Nad całością prac projektowych i wykonawstwem czuwali nasi artyści plastycy prof. Maciej Jeziórski, prof. Anna Macionek-Stańko i prof. Magdalena Sikorska-Tokarska.


Kolorowe pisanki zostały ukryte  m.in. w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Muzeum Mazowieckim, Muzeum Diecezjalnym im. bł. abpa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Małachowskiego. Zadaniem dzieci z klas IV-VI płockich szkół podstawowych było ich odnalezienie i udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące Płocka. Wszystkie zostały odnalezione i teraz dumnie prezentują się na Starym Rynku przed Ratuszem Płockim.http://plock.wyborcza.pl/plock/1,35681,19776550,poltorametrowe-pisanki-gotowe-niebawem-stana-na-starym-rynku.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Plock_Wyborcza


http://www.turystykaplock.eu/aktualnosci/4554-malowanie-pisanek.html


http://www.turystykaplock.eu/aktualnosci/4557-wielkanocne-pisanki-plockiej-lot.html


http://www.turystykaplock.eu/aktualnosci/4559-wesolych-swiat-wielkanocnych.html


Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku Najładniejsze na świecie pisanki są w Płocku