Szkoły LOGOS na targach edukacyjnych

Szkoły LOGOS na targach edukacyjnych Uczennice klasy drugiej I Prywatnego Liceum Plastycznego Karolina Boruszewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego oraz Weronika Lewandowska i Małgorzata Waćkowska (FOTO) przedstawiły w Bielsku ofertę Szkół LOGOS w Płocku podczas VIII Targów Edukacyjnych „Praca wartością człowieka”, skierowanych do dzieci i młodzieży Płocka i powiatu płockiego.

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszyły uczniowskie dzieła sztuki promując – nasze szkoły artystyczne: I Prywatne Liceum Plastyczne i I Prywatne Gimnazjum Plastyczne, a także I Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Marceliny Rościszewskiej (wszystkie z uprawnieniami szkoły publicznej, rok założenia 1990). Pozostali wystawcy przygotowali m.in. pokaz sztuk walki, fitness, fryzjerski i makijażu. Targi otworzył Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek. Obowiązki gospodarza pełniło Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku.

Warto zauważyć, iż dobrze wykształceni i uzdolnieni wychowankowie cenionego w województwie mazowieckim bielskiego gimnazjum chętnie podejmują naukę w płockim „Plastyku”. Jednym z nich jest dla przykładu tegoroczny absolwent I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku Sebastian Jędrzejewski – laureat m.in. I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” (2014), I nagrody I Ogólnopolskiego Konkursu Historii Sztuki „Sztuka i nauka” (2015), dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej (2014, 2015). Ostatnim jego sukcesem jest otrzymanie ocen celujących w części teoretycznej i praktycznej egzaminu dyplomowego (2016).