VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Mateusz Zyznowski – klasa trzecia I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku

Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku

Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku W Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W Stronę Fantazji i Wyobraźni'” organizowanego przez Liceum Plastyczne im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Na finisaż wystawy przybyli znakomici goście reprezentujący władze miejskie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, młodzież krośnieńska oraz nagrodzeni, w tym Mateusz Zyznowski, uczeń I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku wraz z prof. Markiem Mroczkowskim.


Mateusz Zyznowski uczęszczający do klasy trzeciej za swoją pracę zatytułowaną „Pociąg widmo” otrzymał II nagrodę w kategorii malarstwa oraz jednocześnie nagrodę specjalną Wiesława Banacha, Dyrektora Muzeum Historycznego w Sanoku. Praca kolegi klasowego Kamila Jakóbiaka „Z prochu powstałeś…” wyróżniona została udziałem w wystawie.


Nagrodę wręczali Mateuszowi Jego Magnificencja Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz, Przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit, Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran,  Dyrektor Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie Zbigniew Gleń.


Nagrodzona praca spotkała się z dużym uznaniem publiczności. Wielu uczestników finisażu fotografowało to dzieło. Mateusz Zyznowski i Marek Mroczkowski udzielili wywiadów Polskiemu Radiu Rzeszów.


Na konkurs nadesłano łącznie 267 prac z 28 szkół plastycznych z całej Polski. Nadesłane prace zrealizowane były w trzech kategoriach plastycznych – malarstwie, rysunku i grafice, uprawianych przez samego patrona konkursu, Zdzisława Beksińskiego, wybitnego malarza polskiego XX wieku pochodzącego z Sanoka.


Jury II Ogólnopolskiego Biennale „W Stronę Fantazji i wyobraźni'” przewodniczył artysta malarz, prof. Stanisław Tabisz – Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, członkami byli historyk sztuki Wiesław Banach – Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku i artysta malarz prof. Stanisław Białogłowicz z Zakładu Malarstwa Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.


Po finisażu konkursu Mateusz Zyznowski i prof. Marek Mroczkowski udali się do Sanoka, aby zobaczyć zbiór dzieł Zdzisława Beksińskiego w Muzeum Historycznym na Zamku Królewskim, w którym znajduje się największa na świecie, licząca około 600 prac – ekspozycja bogatego i różnorodnego dorobku tego wybitnego twórcy w zakresie rysunku i malarstwa, grafiki, w tym komputerowej, fotografii.


Zbiory sanockie to również obiekty miejscowej kultury materialnej epok pradziejowych, kolekcja sztuki cerkiewnej od XII wieku, sztuki sakralnej diecezji przemyskiej XV-XIX wieku, ceramika Pokucia, galeria malarstwa XX wieku (Picasso, Kandinsky, Boznańska, Pronaszko, Pankiewicz, Malczewski, Cybis). Wstęp do Zamku Królewskiego ufundował płocczanom Dyrektor Muzeum Historycznego Wiesław Banach.


Potem jeszcze obiad w Karczmie Jadło Karpackie (gołąbki bieszczadzkie, żurek…) na rynku sanockim i już tylko pozostała droga do Płocka, w sumie około tysiąca kilometrów, a więc drobiazg.


http://www.lpkrosno.pl/index.php/aktualnosci-87721/lista-artykuow-93858/789-finisaz-wystawy-pokonkursowej-rozdanie-nagrod-i-wyroznien-laureatom-bwa-2016


rad, Mateusz Zyznowski w Krośnie najlepszy. Po biennale pamięci Beksińskiego, "Tygodnik Płocki" nr 18 (2212) z dnia 2 maja 2016 roku, s. 10.


zdjęcia: Marek Mroczkowski, Płock

       Mateusz Zyznowski, Płock

               Krzysztof Antosz, Krosno


Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku Ogólnopolskie laury w Krośnie i Sanoku