VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

 I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! 

I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji!W konkursie na projekt pocztówki związanej z obroną Płocka przed bolszewikami w 1920 roku uczniowie I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku nie mieli sobie równych. W kategorii młodzieży pierwsze miejsce zajęła Patrycja Plebaniak (klasa trzecia), drugie miejsce – Przemysław Sztupecki (klasa druga), trzecie miejsce – Kinga Skupień (klasa trzecia), wyróżnienie – Mateusz Zyznowski (klasa trzecia). Organizatorem konkursu była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego.


Umieszczeniem prac w pokonkursowym wydawnictwie jury wyróżniło także Karolinę Gankowską i Kamila Jakóbiaka z klasy trzeciej. Należy podkreślić, że w albumie znajdą się też wszystkie pozostałe prace, które nadesłali na konkurs laureaci. Będzie można je obejrzeć w specjalnej publikacji przygotowywanej w ramach promocji Płocka i rozpowszechnianej podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


Do projektu „Przystanek NIEPODLEGŁOŚĆ” przystąpili młodzi artyści z klasy drugiej i trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, inspirowani ideą VIII ogólnopolskiego programu Muzeum Historii Polski „Patriotyzm Jutra”, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu najnowszej historii Polski, zakładając pielęgnowanie i promowanie w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący lokalnego dziedzictwa i kultury. Program finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.


Nagrodzone dzieła powstały w ramach lekcji projektowania graficznego i reklamy wizualnej prowadzonych przez artystę plastyka prof. Magdalenę Sikorską-Tokarską – wykładowcę Szkół LOGOS w Płocku. Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów odbyła się w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego w obecności między innymi Dyrektor Joanny Banasiak, Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego Małgorzaty Mroczkowskiej i Prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.


http://ksiaznicaplocka.pl/2016/06/22/na-przystanku-niepodleglosc


rad, Pocztówki tworzą… o obronie Płocka. Liceum Plastyczne bez konkurencji, „Tygodnik Płocki” nr 28 (2222) z dnia 12 lipca 2016 roku, s. 8.


Zdjęcia: Marcin Mroczkowski

I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji! I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku – bez konkurencji!