VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Szkolne spotkanie wigilijne z jasełkami i opłatkiem w Płockim Ogrodzie Sztuki

Jasełka Znakomite widowisko o Narodzeniu Pańskim przygotowali uczniowie klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego oraz pierwszej i drugiej klasy I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego Szkół LOGOS w Płocku. Rewelacyjne aktorsko i wokalnie, z franciszkańskim zapałem, pod kierunkiem prof. Katarzyny Pilichowskiej.
Tradycję przedstawiania historii narodzenia Jezusa w Betlejem zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu we włoskim Greccio. W nocy z 24 na 25 grudnia 1223 roku powstała pierwsza szopka bożonarodzeniowa. Zwyczaj przywędrował do Polski Jagiellonów w XVI wieku, stając się od czasów renesansu narodową tradycją.


Cud betlejemskiej nocy wydarzył się i w tym roku w Płockim Ogrodzie Sztuki. Występ naszych młodych artystów przyjęty został przez widzów owacją na stojąco. A i państwo profesorowie zaprezentowali się jedną kolędą śpiewająco.


Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem – symbolem pojednania, znakiem przyjaźni i miłości oraz składanie życzeń wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wielu Łask Bożych w Roku Pańskim 2017. Pokrzepiono wielce serca i umysły.

Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka Jasełka  Jasełka Jasełka