Szkolne spotkanie wigilijne z jasełkami i opłatkiem w Płockim Ogrodzie Sztuki

Jasełka Znakomite widowisko o Narodzeniu Pańskim przygotowali uczniowie klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego oraz pierwszej i drugiej klasy I Prywatnego Gimnazjum Plastycznego Szkół LOGOS w Płocku. Rewelacyjne aktorsko i wokalnie, z franciszkańskim zapałem, pod kierunkiem prof. Katarzyny Pilichowskiej.

Tradycję przedstawiania historii narodzenia Jezusa w Betlejem zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu we włoskim Greccio. W nocy z 24 na 25 grudnia 1223 roku powstała pierwsza szopka bożonarodzeniowa. Zwyczaj przywędrował do Polski Jagiellonów w XVI wieku, stając się od czasów renesansu narodową tradycją.

Cud betlejemskiej nocy wydarzył się i w tym roku w Płockim Ogrodzie Sztuki. Występ naszych młodych artystów przyjęty został przez widzów owacją na stojąco. A i państwo profesorowie zaprezentowali się jedną kolędą śpiewająco.

Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem – symbolem pojednania, znakiem przyjaźni i miłości oraz składanie życzeń wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wielu Łask Bożych w Roku Pańskim 2017. Pokrzepiono wielce serca i umysły.