W Muzeum Diecezjalnym wystawa Krzysztofa Orankiewicza – absolwenta „Plastyka” i studenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Orankiewicz W Muzeum Diecezjalnym im. bł. abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego ciekawa wystawa absolwenta „Plastyka” i studenta warszawskiej ASP Krzysztofa Orankiewicza. Ciemne zaułki, bramy opuszczonych kamienic, porzucone dokumenty, artefakty utraconego świata płockiej starówki.

Krzysztof Orankiewicz to absolwent I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku (2012), obecnie student V roku w pracowni prof. Stanisława Baja i dr. Arkadiusza Karaputy na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zdobył Grand Prix III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach” (2010), jest laureatem konkursu na mural historyczny w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Wystawy: Płocka Galeria Sztuki (2014), Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku (2015).

Mimo fatalnej tego dnia pogody obecnych było wielu uczestników wernisażu, również uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego, a także absolwentów i emerytowanych pedagogów „Plastyka”, obserwujących sukcesy swoich wychowanków. Jak zauważył ks. Andrzej Milewski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego, optymistyczne przesłanie malarstwa Krzysztofa Orankiewicza „wpisuje się w pewien sposób w liturgiczny okres Wielkiego Postu, który skłania do spojrzenia w swoje serce i zobaczenia, co robimy dla drugiego człowieka”.

Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz Orankiewicz