II edycja słynnych pisanek wielkanocnych przed Ratuszem

Pisanki Wielkanocne Piętnaście półtorametrowych jaj ze styroduru ozdobili w ORLEN Arenie i ustawili przed Ratuszem uczniowie I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego i I Prywatnego Gimnazjum plastycznego. Projekty wykonali sami, a najciekawsze wybrali i czuwali nad realizacją członkowie Rady Artystycznej Szkół LOGOS artyści plastycy prof. prof. Maciej Jeziórski, Anna Macionek-Stańko, Mateusz Nadrowski.

Tysiące płocczan podziwiało i fotografowało I edycję naszych pisanek na Święto Zmartwychwstania Pańskiego w 2016 roku. „Prace wykonane przez Państwa uczniów były na wysokim poziomie artystycznym i cieszyły oko każdego odwiedzającego płocką starówkę” – z listu Prezes Zarządu Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej Iwony Krajewskiej, inicjatora akcji, do Dyrektor I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego Małgorzaty Mroczkowskiej.

Tegorocznej edycji towarzyszy konkurs na najładniejszą pisankę, wykonaną przez młodych twórców I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego i I Prywatnego Gimnazjum plastycznego – uczniów Szkół LOGOS w Płocku. Głos można oddawać poprzez FB Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, która ustawiła dzieła przed Ratuszem na Starym Rynku. Jak zapowiada organizator „autorzy pracy […], która zdobędzie największą sympatię otrzymają od Płockiej LOT nagrody rzeczowe”. Tymczasem spójrzmy na zdjęcia Marcina Mroczkowskiego, który w kilka zaledwie minut utrwalił zainteresowanie i radość, jaką dały płocczanom prace uczniów „Plastyka”.