PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Kaplica Królewska - odnowiona

 

Kaplica Królewska - odnowiona W Sali Biskupów Opactwa Pobenedyktyńskiego sesja popularno-naukowa: „Nekropolia piastowska w Katedrze Płockiej. Dawny blask w nowej odsłonie – konserwacja Kaplicy Królewskiej”. Wśród gości zaproszonych przez ks. kan. Stefana Cegłowskiego – Proboszcza Parafii Katedralnej Marek Mroczkowski z I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego, w związku z planowanym od września 2017 roku programem udostępniania młodzieży szkolnej odrestaurowanej Kaplicy Królewskiej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pelplinie – w obiektywie Sandry Pracz-Kudrej


Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pelplinie – w obiektywie Sandry Pracz-Kudrej Sandra Pracz-Kudrej to uczennica klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Warto spojrzeć na Pelplin oczami młodego fotografa. Lub inaczej: Canon SP-D vs. Leica MM.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego


Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego Wycieczka studyjna do Pelplina, miasta Władysława Drapiewskiego Uczestnicy to uczniowie klasy trzeciej Karolina Boruszewska, Sandra Pracz-Kudrej, Przemysław Sztupecki oraz dyr. Marek Mroczkowski. Celem Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP, pierwotnie Opactwa OO. Cystersów, druga co do wielkości świątynia w stylu gotyku ceglanego w Polsce oraz cmentarz parafialny – miejsce wiecznego spoczynku Władysława Drapiewskiego. Przewodnikiem artysta malarz i konserwator sztuki Tomasz Zywert, wnuk stryjeczny patrona I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wystawa Pauli Zalewskiej w Domu Darmstadt


Wystawa Pauli Zalewskiej w Domu DarmstadtDużą energią wśród tegorocznych dyplomantów I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego wykazała się Paula Zalewska. Tuż po egzaminie dyplomowym (zdanym na 5) i zakończeniu posiedzenia Państwowej Komisji Egzaminacyjnej przeniosła swój dyplom do sali wystawowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Uroczystość wręczenia nagród, dyplomów i wernisaż VII Regionalnego Konkursu Plastycznego „Mój Krajobraz”


Mój Krajobraz Do sali wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego przybyło dziesięciu laureatów wraz z opiekunami artystycznymi, a także – w zastępstwie – dwóch przedstawicieli zwycięzców. Nagrody oraz dyplomy, również dla szkół, odebrali wszyscy triumfatorzy. To znak, że konkurs cieszy się wysoką renomą wśród młodych talentów artystycznych szkół podstawowych i gimnazjów powiatów płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego. Już dziś zapraszamy do udziału w edycji 2018, szczególnej – bo w roku Jubileuszu XXV-lecia słynnego płockiego „Plastyka” – „szkoły z kulturą!”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 54