PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski 

Warsztaty plastyczne (i nie tylko) w Poznaniu z twórcą i sławą fizjotektoniki prof. dr. hab. Włodzimierzem Dreszerem


Poznań Uczniowie, art. plast. prof. Maciej Jeziórski i art. plast. prof. Magdalena Sikorska-Tokarska w Poznaniu. Uniwersytet Artystyczny przybliżył student Wydziału Architektury i Wzornictwa Sebastian Jędrzejewski – (absolwent 2016). Muzeum Narodowe: Monet i Velázquez. Międzynarodowe Targi Poznańskie: Doshi & Levien (IND/SCO), Arena DESIGN – TOP DESIGN award 2017, warsztaty plastyczne – prof. dr hab. Włodzimierz Dreszer (Rektor ASP w Poznaniu 1996-2002) i dr Elżbieta Cios – Pracownia Ubioru Unikatowego UA.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski 

II edycja słynnych pisanek wielkanocnych przed Ratuszem


Pisanki Wielkanocne Piętnaście półtorametrowych jaj ze styroduru ozdobili w ORLEN Arenie i ustawili przed Ratuszem uczniowie I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego i I Prywatnego Gimnazjum plastycznego. Projekty wykonali sami, a najciekawsze wybrali i czuwali nad realizacją członkowie Rady Artystycznej Szkół LOGOS artyści plastycy prof. prof. Maciej Jeziórski, Anna Macionek-Stańko, Mateusz Nadrowski.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski 

Wychodzimy stąd szczęśliwi i zainspirowani”


Grupa wykładowców, studentów i absolwentów przybyła do I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w ramach objazdu naukowego siedmiu wybranych liceów plastycznych w Polsce. „W imieniu całego Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów na Akademii Sztuki w Szczecinie dziękuję za ciepłe i serdeczne przyjęcie oraz za oprowadzenie nas po całej szkole. Wychodzimy stąd szczęśliwi i zainspirowani” – to wpis Małgorzaty Goliszewskiej do Księgi Pamiątkowej. Grupa wykładowców, studentów i absolwentów przybyła do I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w ramach objazdu naukowego siedmiu wybranych liceów plastycznych w Polsce.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski 

Kwietniowe migawki z kursu plastycznego


Kurs Przygotowawczy Obejrzyjmy zdjęcia z prac plastycznych gimnazjalistów w ramach bezpłatnego kursu przygotowawczego do bezpłatnego I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w Płocku. Równocześnie trwały osobne zajęcia dla młodszych dzieci. „Ujawniły się pierwsze talenty w dziedzinie rysunku i malarstwa” – to zgodna opinia prowadzących zajęcia naszych artystów plastyków – prof. Anny Macionek-Stańko i prof. Magdaleny Sikorskiej-Tokarskiej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego – przyciąga stale!


Targi Edukacyjne w Bielsku Przyciągało ostatnio podczas IX Targów Edukacyjnych w Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida, które odbyły się pod patronatem honorowym Wójta Gminy Bielsk. Reprezentacja młodych artystów bardzo silna, bo z klasy maturalnej „Plastyka” Patrycja Plebaniak i Kinga Skupień oraz Malwina Kobuszewska z klasy drugiej I Prywatnego Gimnazjum plastycznego – całość pod opieką Dyrektora Szkół LOGOS w Płocku Małgorzaty Mroczkowskiej. Duże zainteresowanie sztuką uprawianą w naszych szkołach artystycznych. Wiadomo: „Plastyk – szkoła z kulturą!”.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 54