Przegląd klas trzecich średnich szkół plastycznych Warszawa 2011 PDF Drukuj Email

Anna Macionek-Stańko

 

W marcu tego roku uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Makroregionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Trzecich Średnich Szkół Plastycznych w Warszawie. Przeglądy takie odbywają się co roku w różnych szkołach każdego z czterech makroregionów Polski. Nasze województwo należy do makroregionu północnego. Konkurs ten trwa dwa dni.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Misterium w Katedrze. Gratulacje J.E. Eduardo Nuno Rafaela – Ambasadora Portugalii dla naszych szkół!

Pod koniec stycznia 2011 roku nadeszła pocztą dyplomatyczną korespondencja z Ambasady Portugalii w Rzeczypospolitej Polskiej, skierowana do Dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej oraz uczniów I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Marceliny Rościszewskiej i I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

WIECZÓR TWÓRCZY Z  PROF. TOMASEM VENCLOVĄ W AMBASADZIE LITWY

 W Ambasadzie Republiki Litewskiej w Warszawie odbyło się spotkanie z przybyłym z USA wybitnym litewskim poetą, eseistą, tłumaczem i przyjacielem Czesława Miłosza prof. Tomasem Venclovą. Dzięki zaproszeniu, jakie otrzymał Prezes Międzyszkolnego Klubu Euro-Atlantyckiego Marek Mroczkowski od J.E. Ambasador Lorety Zakarevičienė, w wieczorze autorskim uczestniczyć też mogli uczniowie płockich liceów, których litewsko-polscy patroni Władysław Jagiełło i Marcelina Rościszewska od lat sprzyjają transgranicznym kontaktom.


Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

WIZYTA ATTACHĖ DS. KULTURY AMBASADY REPUBLIKI LITEWSKIEJ W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Na zaproszenie prof. Marka Mroczkowskiego – Prezesa Międzyszkolnego Klubu Euro-Atlantyckiego, przybył do Płocka Jurgis Giedrys – Attaché ds. Kultury Ambasady Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, by wręczyć nagrody IX Regionalnego Konkursu Historycznego POLSKA JAGIELLONÓW w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły i wziąć udział w wernisażu prac dyplomowych tegorocznych absolwentów I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku.


Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Red. Marek Mroczkowski

 PRZYSZŁOŚĆ MEDIÓW PUBLICZNYCH W POLSCEW Audytorium Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Przyszłość mediów publicznych w Polsce”, w której na zaproszenie Dziekana Wydziału Prawa i Administracji prof. dr. hab. Krzysztofa Rączki udział wzięli członkowie i sympatycy Międzyszkolnego Klubu Euro-Atlantyckiego w Płocku pod kierunkiem prof. Marka Mroczkowskiego.


Więcej…
 
« pierwszapoprzednia51525354następnaostatnia »

Strona 53 z 54