PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

„Plastyk – szkoła z kulturą!”


Targi Edukacyjne w Słupnie I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku – przyciąga! Ostatnio na IV Targach Edukacyjnych w Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie. Propagowaniem szkoły artystycznej zajęli się Weronika Lewandowska, Radosław Sztupecki i Joanna Wysibirska (kl. III) pod niezawodnym kierownictwem prof. Ewy Wojtysiak-Szczepańskiej. Zdjęcia Marcina Mroczkowskiego ukazują duże zainteresowanie gimnazjalistów. Red. FP/FB zaproponowała hasło: „Plastyk – szkoła z kulturą!”

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Robimy doskonałe wrażenie na II Targach Szkół Zawodowych w Płocku


Targi Edukacyjne w Gimnazjum nr 8 Zadbali o to Weronika Lewandowska, Przemysław Sztupecki (kl. III) i Bartosz Bardyszewski (kl. II). Oczywisty udział I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego w targach szkół zawodowych w Gimnazjum im. Aleksandra Macieszy – absolwent „Plastyka” zdaje egzamin dojrzałości i egzamin dyplomowy, otrzymując poszukiwane dziś uprawnienia zawodowe plastyka. Może podjąć atrakcyjną pracę już po ukończeniu szkoły, lub podczas studiów akademickich.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Gimnazjaliści i twórcy komiksu w Regionalnym Muzeum Poczty Pawła Mieszkowicza


Poczta

Regionalne Muzeum Poczty stało się celem wiosennej wyprawy grupy uczniów I Prywatnego Gimnazjum plastycznego. Zbiory bogate i różnorodne, ze szczególnym uwzględnieniem dziejów poczty w Płocku, zgromadzone zostały przez cenionego w kraju Pawła Mieszkowicza. Byli też obecni przygotowujący o nim materiał w konwencji komiksu znani w Europie twórcy Mateusz Szlachtycz i Krzysztof Gawronkiewicz.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Robimy doskonałe wrażenie na XI Targach Edukacji i Pracy Szkół Ponadgimnazjalnych.


Targi Sukces to zasługa sił szybkiego reagowania, czyli Karoliny Boruszewskiej, Sandry Pracz-Kudrej i Przemysława Sztupeckiego z klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego, którzy pod kierunkiem prof. Ewy Wojtysiak-Szczepańskiej i Marcina Mroczkowskiego nie tylko przygotowali ciekawą scenografię wystawy, udzielali wyczerpujących informacji, ale też udanie zainscenizowali pracę w atelier artysty malarza, czym przyciągnęli uwagę sporego grona gimnazjalistów.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Nasz gość – rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andriannik


Rekolekcje Rekolekcje wielkopostne w Sali Wystawowej I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego i znakomici goście: proboszcz naszej parafii katedralnej pw. św. Zygmunta ks. kan. Stefan Cegłowski i ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który przedstawił swoją pracę jako rzecznika prasowego Konferencji Episkopatu Polski. „Bądź odważny, mów prawdę i nie lękaj się” – usłyszał wtedy (2015) od Przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 54