VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

IV International Art Competition "Remember the Gardens"

IV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Pamiętajcie o ogrodach

Polska Jagiellonów

stat4u


PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Informacje poprzedzające nadanie imienia Władysława Drapiewskiego na portalach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Kultury Dostępnej i w druku zaproszenia

Informacje poprzedzające nadanie imienia Władysława Drapiewskiego na portalach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Kultury Dostępnej i w druku zaproszenia O nadaniu imienia I Prywatnemu Liceum Plastycznemu w Płocku informowały portale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz Kultury Dostępnej Narodowego Centrum Kultury. Ikonografię i teksty tam zamieszczone opracował Marek Mroczkowski, który zredagował też oficjalne zaproszenie, przygotowane do druku przez Mirosława Gajewskiego z MediaKolor w Płocku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wizyta krewnych Władysława Drapiewskiego w Płocku

Wizyta krewnych Władysława Drapiewskiego w Płocku Do przyjmującego imię Władysława Drapiewskiego I Prywatnego Liceum Plastycznego przybyli krewni Mistrza – Tomasz i Maria Zywertowie z Pelplina, z synem Michałem. Państwo Zywertowie to absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, konserwatorzy i restauratorzy dzieł Władysława Drapiewskiego. Są też autorami m.in. heraldycznego pocztu biskupów płockich w Bazylice Katedralnej pw. Najświętszej Marii Panny w Płocku (1987).

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Bezpłatny przygotowawczy kurs artystyczny do I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Właysława Drapiewskiego w Płocku

Kurs Weekendowe spotkania gimnazjalistów ze sztuką – rozpoczęte. W nowoczesnych pracowniach malarstwa i rysunku ruszył bezpłatny kurs przygotowawczy do I Prywatnego Liceum Plastycznego im. Władysława Drapiewskiego (rok założenia 1993, uprawnienia szkoły publicznej). Zajęcia w tej prestiżowej płockiej uczelni prowadzą z młodymi adeptami sztuki nasi renomowani artyści plastycy: prof. Anna Macionek-Stańko i prof. Magdalena Sikorska-Tokarska. Z rodzicami uczniów spotkała się Dyrektor Małgorzata Mroczkowska. Dodatkowymi informacjami służyła Karolina Boruszewska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Szkół LOGOS w Płocku.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wizyta w pelplińskiej pracowni (1929-1961) Władysława Drapiewskiego

Wizyta w pelplińskiej pracowni (1929-1961) Władysława Drapiewskiego Wyjazd studyjny do Pelplina elitarnej grupy uczniów klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego – Karoliny Boruszewskiej, Sandry Pracz-Kudrej i Przemysława Sztupeckiego, pod kierunkiem dyrektora Marka Mroczkowskiego, na zaproszenie artysty malarza Tomasza Zywerta, wnuka artysty malarza Leona Drapiewskiego – młodszego brata Władysława.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Marek Mroczkowski

Wystawa w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS dorobku artystycznego uczniów klasy maturalnej I Prywatnego Liceum Plastycznego

Galeria Po raz kolejny w gościnnych progach Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki w CH Atrium Mosty odbył ekskluzywny pokaz twórczości uczniów I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku. Dzieła klasy czwartej – przed obroną dyplomu i przed maturą – przyciągnęły liczną rzeszę odbiorców kultury wysokiej, w szerokim przedziale wiekowym.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 53